Coraz cieplejsze i dłuższe lato skłania do zastanowienia się, jak poradzić sobie z problemem nagrzewającego się mieszkania czy domu. Niekiedy niemożliwe jest normalne funkcjonowanie wewnątrz. Nie zawsze mamy możliwość zainstalowania drogiego rozwiązania w postaci klimatyzacji.

W tym momencie z pomocą przychodzi nam technologia rolet, które nie przepuszczają ciepła. Zadbają nie tylko o nieprzepuszczanie promieni słonecznych z zewnątrz, ale też ochronią nasze mieszkanie przez zbytnią utratą ciepła w zimie. Bardzo często nasze okna nie są wystarczająco szczelne. Z mieszkania ucieka ciepło, co mocno możemy odczuć, płacąc rachunki za ogrzewanie. Rolety nieprzepuszczające ciepła rozwiążą nasz problem zarówno w przypadku gorącego lata, jak i mroźnej zimy.

Dodatkowo rolety zatrzymujące ciepło mają również funkcje zaciemniające, w różnym stopniu. Zbudowane są z całkowicie zaciemniających tkanin, podgumowane ze srebrną, izolacyjną powłoką od zewnątrz. Wygląda to w ten sposób, że z wewnątrz roleta wygląda, jak każda inna i można ją dopasować do wnętrza. Natomiast z zewnątrz naniesiona zostaje srebrna podgumowana powłoka, która odbija światło.

Funkcje rolet zatrzymujących ciepło i światło

  • Zatrzymanie promieniowania słonecznego- ciepło nie dostaje się do naszego pomieszczenia, które chronione jest taką roletą
  • Odbicie promieni słonecznych – niezbędne, kiedy często korzystamy z komputera bądź telewizora
  • Funkcja estetyczna. Takie rolety pomimo swoich praktycznych zastosowań nadal doskonale wpisują się w estetykę pomieszczeń oraz są idealnie dobrane i skrojone

Dlaczego warto zdecydować się na taki zakup?

Rolety w Gdańsku zatrzymujące ciepło i promienie słoneczne pomogą zapewnić stałą temperaturę w domu. Zarówno zimą, jak i latem. Co więcej, korzystnie wpłyną na nasze wydatki związane z ogrzewaniem mieszkania. Skutecznie zatrzymają ciepło wewnątrz.

Rolety wewnętrzne są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, niż rolety zewnętrzne, a spełnią te same funkcje ochrony przed promieniami słonecznymi. Dodatkowo są dużo bardziej estetyczne i dekoracyjne.

Swojej decyzji o zakupie nie pożałujemy już pierwszego niedzielnego poranka. Kiedy to nie obudzi nas wschodzące słońce, a temperatura w pokoju pozostanie niezmieniona. Rolety zatrzymujące ciepło i promienie słoneczne korzystnie wpłyną na nasz zdrowy i prawidłowy sen. Ma to szczególne znacznie, jeśli mieszkamy przy oświetlonej i ruchliwej ulicy. Sztuczne światło w nocy zaburza nasz cykl dobowy oraz zakłóca produkcję melatoniny.

Rozwiązanie te sprawdzi się również w przypadku pokojów dla małych dzieci. Równomierna temperatura oraz doskonałe zaciemnienie sprawią, że nasz maluch będzie spał dłużej i spokojniej.

To nie tylko doskonałe rozwiązane w domowych wnętrzach. Taki rodzaj rolet znajduje swoje przeznaczenie w laboratoriach, salach konferencyjnych czy pracowniach fotograficznych, gdzie właściwa temperatura i zaciemnienie jest niezbędnym elementem wyposażenia wnętrza.

Należy pamiętać, że ten typ rolet pomoże nam w utrzymaniu właściwej temperatury w pokoju, jednak nie zastąpi wentylacji, wietrzenia, czy też klimatyzacji. Takie rolety nie mają oczywiście funkcji wyprowadzania czy ochładzania ciepłego powietrza, które już dostało się do domu.