Rolety wewnętrzne stały się nieodłącznym elementem współczesnych domów, co wynika przede wszystkim z ich uniwersalności i wygody użytkowania. Na rynku dostępne są różnorodne modele rolet i często trudno zdecydować, które będą dla nas najlepsze. Jakie rodzaje rolet oferuje nam rynek i czym kierować się podczas ich wyboru?

Rolety wewnętrzne – dlaczego są tak popularne?

Rolety wewnętrzne pozwalają w łatwy sposób regulować ilość światła, które dostaje się przez okno do pomieszczenia. Ponadto rolety stanowią istotny element dekoracyjny w pokoju, a utrzymanie ich w czystości nie stanowi większego problemu. Kolejną zaletą rolet wewnętrznych jest ich dostępność i różnorodność modeli, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć rolety idealnie komponujące się z wystrojem domu. Dzięki roletom możemy optycznie powiększyć pomieszczenie, ponieważ zajmują one znacznie mniej miejsca niż firany czy zasłony.

Rodzaje rolet wewnętrznych

Do najpopularniejszych typów rolet wewnętrznych należą:

  • rolety mini,
  • rolety w kasecie,
  • rolety dzień-noc,
  • rolety plisowane.

Rolety mini, z uwagi na to, że są bardzo łatwe w montażu, są jednym z najczęstszych wyborów Polaków. Do instalacji tego typu rolet niepotrzebne są praktycznie żadne narzędzia, a po ich usunięciu nie ma śladów na ramach okiennych. Odznaczają się klasycznym i prostym wyglądem, w związku z czym wpasowują się w wystrój prawie każdego pomieszczenia.

Rolety w kasecie płaskiej, w odróżnieniu od rolet mini, wymagają ingerencji w konstrukcję okienną, ponieważ są przykręcane do listew przyszybowych. Chcąc uniknąć inwazyjnego montażu, możemy wybrać rolety w kasecie przestrzennej, które są przyklejane do okna. Dokonując wyboru między roletą w kasecie płaskiej a roletą w kasecie przestrzennej, należy wziąć pod uwagę, że ta druga uniemożliwia czasami pełne otwarcie okna.

W ostatnich latach coraz większym powodzeniem cieszą się rolety dzień-noc, które pozwalają na kontrolowanie poziomu dopływu światła do pomieszczenia. Składają się one z dwóch naprzemiennie ułożonych pasów tkanin – transparentnych i zaciemniających.

Rolety plisowane są wybierane głównie ze względu na swój elegancki i nowoczesny wygląd, jaki tworzą plisy na warstwie materiału. Ponadto ten rodzaj rolet można przesuwać nie tylko od dołu do góry, ale także od góry do dołu.

Decydując się na zakup rolet warto zapoznać się z ofertą na naszej stronie. Oferujemy produkty w najwyższej jakości. Rolety wewnętrzne Gdańsk i okolice to wybór, który nie tylko dopasuje się estetycznie do aranżacji pomieszczenia, ale także spełni wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.