Jasne, farbowane, sięgające parapetu, długie aż do ziemi, w stylu rzymskim… Różne modele rolet przyciągają uwagę kupujących. Okazuje się, że zakup tego rodzaju dodatku nie zawsze jest prosty, łatwy i przyjemny. Na co zwrócić uwagę, jeżeli rezygnujemy z nudnych zasłon, ale nie chcemy pozostawiać okien odsłoniętych? Oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na wybór idealnych rolet do salonu.

Wystrój salonu a rolety okienne

Decydując się na zakup rolet, powinniśmy pamiętać, że aktualnie na rynku dostępnych jest wiele modeli, które występują jednakowo w przeróżnych wzorach czy kolorach, ale przede wszystkim zaskakujące są stosowane do ich produkcji tkaniny. Właśnie dzięki temu możliwe jest dopasowanie konkretnego wariantu do praktycznie każdego wnętrza – tego urządzonego w klasycznym stylu, jak i nowoczesnym. 

Rolety na wymiar w Gdańsku i nie tylko coraz częściej stanowią lepszą alternatywę dla zasłon. Ich montaż bywa nieco trudniejszy, a niekiedy odrobinę bardziej czasochłonny, jednak bez wątpienia posiadają one wiele zalet, które przekonują klientów do ich zakupu. Są przede wszystkim ponadczasowym, funkcjonalnym i tanim dodatkiem do wnętrza.

Salon to pomieszczenie, w którym spędzamy wiele wolnego czasu. Ze względu na to, że najczęściej znajduje się w nim telewizor – zaleca się, aby w tym pokoju zainstalować rolety okienne, które będą posiadały właściwości zaciemniające. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która pozwoli na komfortowe oglądanie filmów niezależnie od pory dnia. Okazuje się, że rolety z grubego materiału sprawdzają się nie tylko w sypialni czy pokoju dziecięcym. Czasami każdy z nas potrzebuje odrobinę prywatności lub możliwości odpoczynku od światła dziennego. 

Jakie rolety okienne pasują do nowoczesnych wnętrz?

Jeżeli salon urządzony jest w stylu nowoczesnym, to wybór odpowiednich rolet nie powinien być problematyczny. Aby zachować spójność, dobrym rozwiązaniem jest zakup modeli w takich kolorach, które pojawiają się we wnętrzu najczęściej. W przypadku tego stylu najprawdopodobniej będzie to biel lub różne odcienie szarości. Stonowana barwa to podstawa, natomiast niebanalny kształt lub rozmiar będzie idealnie wpisywał się w nowoczesny szablon. Mogą być to rolety rzymskie albo takie, które zostały wykonane z nietypowego materiału. 

Rolety okienne – na co zwrócić uwagę przy zakupie

Wiedząc już, jakie rolety okienne mogą pasować do danego wnętrza – warto sprawdzić, na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu wymarzonego modelu. Chociaż niektórzy producenci zapewniają, że ich wyroby są odpowiednie do pomieszczeń potrzebujących zaciemnienia, to nie zawsze wybrany materiał okazuje się wystarczająco gruby i nieprzepuszczalny. Przed zakupem warto samodzielnie to zweryfikować lub sprawdzić, z jakiej tkaniny została wykonana roleta. 

Czasami okazuje się również, że kłopotliwe okazuje się dopasowanie konkretnego modelu do wymiaru okna. Należy zwrócić na to uwagę podczas mierzenia szerokości ram lub samej wnęki. Tego rodzaju komplikacje zdarzają się najczęściej w momencie, gdy postanowiliśmy wybrać niestandardowy rozmiar okna. W takim przypadku konieczny może być zakup rolet tworzonych według indywidualnych wymogów klienta.