Rolety dzień noc są świetną alternatywa dla zwykłych rolet, co powoduje, że w ostatnich latach cieszą się stale rosnącym zainteresowaniem. Celem zapewnienia estetycznego wyglądu rolety należy ją regularnie oczyszczać. Jak wyczyścić roletę dzień noc?

Dlaczego warto mieć rolety dzień noc?

Zdecydowanie największą zaletą tego typu rolet jest możliwość kontrolowania ilości światła, którą chcemy wpuścić do danego pomieszczenia. Rolety dzień noc są zmodernizowaną wersją rolet poziomych, składających się z jednolitej warstwy tkaniny. Rolety dzień noc są nie tylko doskonałym regulatorem ilości światła, ale także świetną ozdobą pomieszczenia i okien. Ponadto łatwo się je instaluje, bez konieczności naruszania ram okiennych. Na rynku obecnie dostępne są rolety dzień noc o rozmaitych wzorach i kolorach, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak czyścić roletę dzień noc?

Roleta dzień noc składa się zazwyczaj z dwóch tkanin – mało przepuszczalnej oraz przejrzystej. Tkaniny są na ogół pokrywane impregnatami, które zwiększają ich trwałość, a do tego działają usztywniająco. 

Czyszczenie rolety na sucho

Rolety dzień noc można oczyszczać na sucho, za pomocą odkurzacza. Wybierając tę metodę, należy pamiętać, aby ustawić urządzenie na niską moc ssania. Zaleca się także wybieranie końcówki pod postacią miękkiej szczoteczki, aby nie uszkodzić materiału rolety. Czyszczenie rolety na sucho powinno odbywać się mniej więcej raz na 2 tygodnie. 

Czyszczenie rolety na mokro

Rolety dzień noc należy co ok. pół roku czyścić na mokro, przy użyciu delikatnej gąbki i detergentu, np. mydła lub płynu do mycia naczyń. Rolety powinno czyścić się poziomymi ruchami, kierując się od góry do dołu, po czym osuszać je za pomocą papierowych ręczników. Zalecane jest, aby oczyszczanie rolet wykonywać w słoneczne dni, ponieważ wtedy dokładnie widać wszelkie zanieczyszczenia. 

Na co uważać, czyszcząc roletę?

Do czyszczenia rolet bezwzględnie nie wolno używać mocnych detergentów ani ostrych gąbek czy szczotek. Rolet nie należy szorować ani prać ich w pralkach. Ponadto trzeba unikać zbyt dużej ilości wody, która może być przyczyną zacieków.