Rolety

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie są swego rodzaju połączeniem klasycznych rolet z zasłonami. Po pociągnięciu za sznurek regulujący rolety składają się w efektowne fale, które są oryginalną ozdobą pomieszczenia. Rolety rzymskie są bardzo uniwersalne i wkomponują się praktycznie w każde otoczenie.

Rolety austriackie

Ten typ rolet to świetna alternatywa dla zasłon, do których są wizualnie bardzo podobne. Rolety austriackie doskonale pasują do salonów i innych pomieszczeń zaaranżowanych w stylu klasycznym. Odznaczają się one dużymi marszczeniami, które tworzą się po pociągnięciu za sznurek regulacyjny. Jest to najbardziej elegancki model rolet na rynku. 

Rolety plisowane

Rolety plisowane wyglądają jak harmonijki i z powodu swojego uniwersalnego wyglądu nadają się do każdego rodzaju pomieszczenia. Niniejszy typ rolet dostępny jest w dwóch formach – zwijany z dołu góry lub zwijany w obie strony. Zaletą rolet plisowanych jest łatwość w utrzymaniu ich w czystości.

Rolety wolnowiszące

Ten rodzaj rolet jest najprostszy w montażu i jednocześnie najtańszy. Roletę wolnowiszącą przyłącza się do ściany lub futryny za pomocą rolek bądź zakłada na ramę okienną. Rolety wolnowiszące dzieli się na klasyczne, które wykonane są z jednolitego nieprzepuszczalnego materiału, oraz na rolety dzień noc. Rolety wolnowiszące są najczęściej wybieranym typem rolet, wśród którego można znaleźć warianty o różnych wzorach i kolorystyce. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze rolet?

Dokonując wyboru rolety, trzeba wziąć pod uwagę takie kwestie jak:

  • materiał, z którego wykonana jest roleta,
  • nasłonecznienie pomieszczenia, w którym ma być używana,
  • wystrój pomieszczenia,
  • rodzaj okien oraz ich kształt,
  • kolorystyka i wzór rolety,
  • jakość wykonania, która często idzie w parze z marką producenta.